Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
ACT Premier Cricket - 1st Grade 7 18 Dec 21 ANU
178 E Bell 32 J Rangiah 31 D Leerdam 26  K Bryant 3/29 P McKell 2/32 SW Murn 2/36
def Western District
117 K Muralietharan 44  N Groenewegen 5/26 H Jacobs 2/22 J Smith 2/32
ANU North Oval 
ACT Turf Cricket - 4th Grade 7 18 Dec 21 Western District
5/221(cc) A Butler 76 S Rama 63  T Kriedemann 2/49
def ANU
74  BR Bhatt 2/9 C Bailey 2/16 A Humayun 2/18 A Sudharsan 2/19
Kaleen Turf Oval  
ACT Women's Glenda Hall Shield 7 23 Jan 22 ANU
4/75(cc)  
def by NCGCC
7/76  
O'Connor Oval 
ACT Women's Lynne O'Meara Cup 7 26 Feb 22 NCGCC
drew ANU
Harrison No 1 Oval (South) 
1st Grade - Greg Chappell Cricket Centre T20 Blast 7 22 Jan 22 Tuggeranong
2/78 M Barrington-Smith 27*  H Jacobs 2/10
def ANU
9/75(cc) T Kennealy 34  N Joseph 2/9 S Devoy 2/23
Chisholm No 1 Oval 
2nd Grade - Greg Chappell Cricket Centre T20 Blast SF 20 Feb 22 ANU
7/130 MD Kirkby 45* F Parker 35  
def by Queanbeyan
6/147(cc) N Singh 66 M Lawson 26  F Parker 2/27 MD Kirkby 2/29
ANU South Oval 
3rd Grade - Greg Chappell Cricket Centre T20 Blast 7 22 Jan 22 Tuggeranong
6/126(cc) S Smith 70  H Rajapakse 2/15 RL Hortle 2/20
def ANU
118 Z Aleem 47  P Nemes 4/13 S Smith 3/11
Chisholm No 2 Oval  
4th Grade - Greg Chappell Cricket Centre T20 Blast 7 22 Jan 22 ANU
2/107(cc) A Teodorowych 43*  
def by Tuggeranong
8/119(cc) G Randell 45 R Abbas 31  A Teodorowych 4/12
ANU South Oval 
ACT Turf Cricket - 5th Grade 15 6 Mar 22 Eastlake Red
161 JP Kelly 43 MJ Taylor-Briscoe 25  M Culvenor 2/14 K Hammond 2/23
def by ANU Gold
7/163 K Aryal 39 C Smith 31 M Stephens 26 N Seefried 26*  MJ Taylor-Briscoe 2/19 D Byrne 2/25
Forestry Turf Oval 
ACT Turf Cricket - 5th Grade 15 5 Mar 22 WCMCC Gold
def ANU Royal
Mawson Turf Oval 
ACT Turf Cricket - 5th Grade 15 5 Mar 22 WCMCC Red
6/62  T Breust 3/4 A Bhagat 2/15
def ANU White
61  E Deo 3/3 V Harbhupinder 2/9
O'Connor Oval 
ACT Premier Cricket - 2nd Grade GF 23 Jan 22 Eastlake
96 J Sutton 26  A Patel 5/26 J Wright 2/22
def by ANU
5/241(cc) MD Kirkby 115* F Ford 43 LJ Meere 27*  S Burt 2/43
Kingston Oval 
ACT Premier Cricket - 3rd Grade SF 16 Jan 22 Queanbeyan
8/192(cc) A Postance 52* P Solway 25 VS Thakur 25  H Rajapakse 2/33 T Crossley 2/36
def ANU
132 Z Mumtaz 25  DJ Southwell 3/11 T Waterman 2/19 JJ Lott 2/36
Neil Bulger Oval 
CACT 1 Day Competition 1st Grade 7 5 Mar 22 Western District
193 SW Murn 47 B Whyte 45 A Corver 31  CL Jackson 2/15 H Jacobs 2/23 U Devliyal 2/32 N Groenewegen 2/40
def ANU
3/60  S Sharma 2/12
Jamison Oval 
CACT 1 Day Competition 2nd Grade 7 5 Mar 22 ANU
155 A Luchetti 39* U Misra 29  Z Cooke 3/19 X Broers 3/21 C Brown 2/37
def by Western District
5/139 K Johnstone 60 J Provan 25  L Bugden 2/24
ANU North Oval 
CACT 1 Day Competition 3rd Grade SF 12 Mar 22 Ginninderra
9/180 M Bosustow 71* D Chovatiya 31  M Hughes 3/21 L Santinon 3/45 RL Hortle 2/30
def ANU
157 S Collett 50 Z Aleem 34  D Chovatiya 3/23 T Parr 3/27 N Owen 2/26
Kippax No 1 Oval  
CACT 1 Day Competition 4th Grade 7 5 Mar 22 ANU
84  A Sudharsan 4/10 B West 2/4 M Cohen 2/20
def by Western District
2/86 A Butler 33* S Jaffry 32  C de Wit 2/27
ANU South Oval